V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej - podsumowanie

b_180_160_16777215_00_images_events_20140700_festiwal_festiwal2014-plakat.jpg

W poniedziałek 25 sierpnia odbył się dziewiąty – ostatni już koncert V Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Puławy 2014". Impreza muzyczna, która od pięciu już lat gości w progach Kościoła p.w. Św. Brata Alberta, gromadzi we wszystkie wakacyjne poniedziałki coraz większe grono odbiorców.

V. edycja Festiwalu, tak jak i wszystkie poprzednie, obfitowała w niecodzienne wydarzenia muzyczne. Był nim niewątpliwie rozpoczynający Festiwal koncert muzyki Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu syna i wnuczki kompozytora, którzy oprócz uczty muzycznej zaprezentowali nam gawędę, pełną mało znanych szczegółów z życia wielkiego muzyka i patrioty.

Każdy kolejny koncert przynosił nowe wrażenia i wzruszenia muzyczne, wzbogacone i w pewien sposób usystematyzowane przez zapowiedzi i objaśnienia kierownika artystycznego Festiwalu, znakomitego organisty i organmistrza - Jerzego Kukli, prowadzącego puławską publiczność przez świat muzyki organowej z ogromną kulturą i wyczuciem.

Dziewięć koncertów zorganizowanych dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Puławy, zaangażowaniu Księdza Aleksandra Zenia – proboszcza kościoła św. Brata Alberta i p. Jerzego Kukli oraz pracy społecznej członków TPP dźwigających trud organizacyjny przedsięwzięcia, to znakomita okazja dla mieszkańców naszego miasta na spotkanie z wielką muzyką i najlepszymi muzykami z Polski i Europy.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1