Towarzystwo Przyjaciół Puław powstało w 1959 roku, kiedy to grupa miłośników "Polskich Aten" spotkała się w bibliotece IUNG, by połączyć siły i działać pod wspólnym szyldem. Od tamtego czasu, nieprzerwanie przez ponad 50 lat Towarzystwo prowadzi działalność na rzecz miasta i jego mieszkańców. Celem działalności jest w szczególności pobudzanie rozwoju duchowego, społecznego i kulturalnego mieszkańców, prowadzenie badań nad historią miasta, a także udział w życiu społecznym przy rozwiązywaniu bieżących problemów miasta. Towarzystwo realizuje swoje cele między innymi przez działalność wydawniczą, organizację imprez kulturalnych i artystycznych, a także organizację odczytów i dyskusji o problematyce społecznej, kulturalnej i popularnonaukowej. TPP ma status prawny towarzystwa regionalnego i od kilku lat znajduje się na liście Organizacji Pożytku Publicznego. Siedzibą Towarzystwa jest zabytkowa Willa "Samotnia", położona przy ulicy Zielonej 36 w Puławach.

Zapraszamy do przeglądania i współtworzenia naszej strony internetowej oraz na nasz profil w serwisie Facebook.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2024

b_180_160_16777215_00_images_events_20240615_Festiwal_festiwal2024.jpg

Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego zapraszają na XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2024.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca 2024 o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach, wystąpi Marta Misztal-Bloch.


Pozostałe koncerty festiwalowe - w kolejne poniedziałki (1, 8 i 15 lipca) o tej samej porze. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy program XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Puławy 2024 dostępny jest TUTAJ.